Fakt – prichádzate o vysoké % návštevníkov na formulároch, ktoré vedú ku konverziám.

Našťastie teraz môžete identifikovať a opraviť bolestivé body na formulároch, ktoré sú najdôležitejšie pre úspech vášho podnikania, pomocou funkcie Matomo Formulár Analytika.

Takže, kde strácate návštevníkov vo formulároch? Možno máte príliš veľa polí na vyplnenie, čo je časovo náročné, možno sú vaše formuláre príliš komplikované, možno vaše formuláre nie sú optimalizované pre mobilné zariadenia, čo spôsobuje zlé používateľské skúsenosti. Nech je to akokoľvek, teraz môžete začať hlbšie chápať, kde strácate svojich návštevníkov.

Merať úspech

Realita je taká, že online formuláre môžu mať tisíce rôznych variácií. Je to oblasť na vašom webe, ktorá, ak nie je vykonaná správne, môže viesť k tomu, že prídete o konverziu veľkej časti vašich návštevníkov.

Musíte tiež vedieť, ako vaše formuláre fungujú v reálnom čase a ako sa časom vyvíjajú.

Pomocou funkcie Row Evolution môžete vidieť, ako sa konverzie, zobrazenia stránok, adresy URL stránok a ďalšie dôležité metriky merajú v priebehu času, aby ste zistili, či vykonané zmeny majú pozitívny alebo negatívny účinok.

Formulár Analytika vám poskytuje vynikajúce informácie na zvýšenie miery odosielania formulárov, čo vám pomôže rozšíriť vaše podnikanie.

Segmentácia

Segmenty znásobujú hodnotu, ktorú získate, pretože vám umožňujú rozdeliť váš trh na podmnožiny.

Všetky zostavy Formulár Analytika môžete segmentovať podľa viac ako 100 segmentov Matomo a použiť nové segmenty Formulár Analytika na svoje existujúce zostavy Matomo.

Nájdite body bolesti

Pri zmene formulárov sa spoliehajte na fakty. Form Analytics preukáže, či sa vášmu formuláru darí lepšie, keď ho zmeníte a o koľko. To vám umožní neustále zvyšovať mieru odosielania formulárov na vašich webových stránkach, čo je kľúčové pre úspech vášho podnikania.

Budete vedieť identifikovať, ktoré polia sa používajú najviac, najmenej, ktoré sú nepotrebné, ktoré sa často opravujú a ktoré polia spôsobujú problémy. Zistite, ktoré polia vaši návštevníci zadávajú do vášho formulára, kde odpadávajú a koľko času na nich strávia.

Jednoduché nastavenie, jednoduché použitie

Rovnako ako mnoho iných funkcií v Matomo, aj Form Analytics zachytáva údaje z každého formulára na vašom webe hneď po jeho inštalácii, čo znamená, že na spustenie nie je potrebné nastavovať žiadne ďalšie sledovanie.

Integruje sa s profilmi návštevníkov

Obrovskou výhodou používania Matomo je, že je to platforma na webovú analýzu a optimalizáciu konverzií, takže si môžete pozrieť úplný historický profil návštevníka každého jednotlivého používateľa, ktorý buď  spustí alebo odošle formulár.

To vám umožní vidieť celú cestu používateľa každého, kto navštívi váš web.